Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Balaguer 4-2 G.Feher (2’5), S.Xuan Zhang (1’5), A.Fernández
Suris Calella / Arteal 4-2 G.Feher (2), S.Xuan Zhang (2), A.Fernández

Espectacular cap de setmana pel Suris Calella, que derrota al 2n i 6è classificats de la Superdivisió Femenina.

El dissabte, les calellenques van derrotar a l’actual campió de la Lliga per 4 a 2. Gabriela Feher va ser clau en la victòria tot i que aquest cop no es va produir el ja tradicional partit contra Wang Tin Tin.

En el partit de diumenge, contra el complicat Arteal gallec, Sofia Xuan Zhang i Gabriela Feher van caure en el doble, i això complicava i molt el partit, però a nivell individual van jugar a un gran nivell sumant dos punts cadascuna.

Ara el Suris és 4t amb 13 victòries i 5 derrotes.


Primera Estatal Masculina

Termotur Calella / Olesa 5-1 A.Mallorquí (2), A.Martínez (1), A.Arcos (2)

El Termotur Calella ja s’havia assegurat la segona plaça i va complir el tràmit contra l’Olesa, a qui va derrotar per 5 a 1 i ara començarà la preparació per a la Fase d’Ascens.


Segona Estatal Masculina

La Garriga / Termotur Calella 3-4 J.Pedemonte (2’5), M.Riudavets (1’5), A.Kumar

L’aleví Aman Kumar va debutar en la categoria en un partit on Joaquim Pedemonte va aconseguir els dos punts i mig, essent clau en la victòria del segon equip masculí calellenc.


Preferent Territorial (Play Off Repesca)

Termotur Calella / Bellvitge 5-1 J.Basart (2), O.Llimós (2), J.Font

Els calellencs salven la categoria de nou amb una gran actuació de Jaume Basart i Oscar Llimós.


Primera Territorial (Play Off de Promoció)

Cruxent Edelma Calella / Castellar 5-1 J.Puig (1), I.Domínguez (2), Y.Demin (2)

Els calellencs segueixen endavant en el play off de promoció amb una nova còmode victòria per 5 a 1.


Segona A Territorial (Play Off de Promoció)

Cruxent Edelma Calella / Pobla de Lillet 4-3 N.Matas (1’5), A.Matas (1’5), F.Riera (1)

Les germanes Matas donen la victòria als calellencs en el doble i el Cruxent Edelma continua amb opcions d’ascens.


Segona B Territorial (Play Off Repesca)

Falcons / Escola TT Calella 4-3 C.Sánchez (2), C.Pérez (1), D.Cortés 

A l’equip de 2a B se li escapa la permanència al doble.


3a Territorial

Lluisos / Cruxent Edelma Calella 4-2 T.Leone (1), X.Martí (1), P.Plaza

Derrota després de dues victòries consecutives.


Veterans 2a Territorial (Fase d’ascens)

Cercle / Suris Calella 5-1 J.Sánchez, J.Puig, Y.Demin (1)

Contundent desfeta a la pista del Cercle


Veterans 3a Territorial (Fase de descens)

Ag Veterans Calella / El Ciervo 0-6 R.Martínez, P.Plaza, Q. Mallorquí

Dura derrota del segon equip de veterans