Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Priego 3-4 G.Feher (0’5), S.Xuan Zhang (1’5), A.Fernández (1), N.Escartín

El Suris Calella va caure per un ajustat 3 a 4 davant el Priego andalús, en un partit on les jugadores visitants van basar la victòria amb els punts de les seves jugadores estrangeres, l’ex jugadora del Suris Svetlana Mayorova i la sèrbia Marija Galonja.

Els dos punts locals aconseguits per Sofia Xuan Zhang i Alba Fernández sobre Carmen Henares, i el doble on va jugar Gabriela Feher, van donar esperança al Suris però finalment van caure en el desempat entre Escartín i Galonja.


Divisió d’Honor Estatal Masculina

Termotur Calella / CAI Santiago 4-2 A.Puig (2), A.Arcos (1), A.Mallorquí (2)

termoturcai

Nova victòria del Termotur Calella, aquest cop contra el CAI Santiago de Saragossa, rival directe en la lluita per a la permanència.

Els calellencs van aconseguir dos punts claus contra Jorge Cardona, els dos per 3 a 2, i sumen una nova victòria que els deixa 4 punts per sobre de la zona de descens.

L’ex jugador calellenc Alberto Luño va sumar els dos punts pels visitants, tot i que va haver de remuntar dues pilotes de partit davant Albert Arcos.

El proper partit dels calellencs no és fins d’aquí 4 setmanes, quan viatjarà al País Basc, on tindrà dos enfrontaments contra equips que ara mateix estan en zona de descens, el Leka Enea i el Marpex Oargi.


Primera Estatal Masculina

Olesa / Termotur Calella 6-0 Q.Pedemonte, A.Martínez, P.Tió

El líder de la categoria no va donar cap opció a l’equip calellenc, que no va poder comptar amb Pere Gràcia ni Marc Riudavets.


Preferent Territorial

Sants / Suris Calella 4-2 J.Puig (1), Y.Demin (1), F.Cerrillo

Sorprenent derrota del Suris Calella, líder de la categoria, contra el cuer de la classificació, el Sants.


Primera Territorial

Cruxent Edelma Calella / Falcons 3-4 F.Riera (2), I.Domínguez (1), N.Matas
Badalona / Cruxent Edelma Calella 5-1 F.Riera, I.Domínguez, N.Matas (1) 

Doble derrota de l’equip de primera territorial, on va debutar Ian Domínguez i que tot i puntuar en el seu debut, no es va poder evitar la derrota contra el Falcons (3-4).


Segona A Territorial

Xarxa Malgrat / Cruxent Edelma Calella 4-3 P.Van Riet (1), D.Mendieta (1), M.Vidal (1)

Els jugadors calellencs van fer un bon partit a Malgrat, però van deixar escapar la victòria en el punt del dobles.


Segona B Territorial

Premià / Escola TT Calella 2-4 O.Llimós (1), C.Sánchez (2), C.Pérez (1)

L’equip de 2a B (3r classificat) continua amb la seva bona línia de resultats i derrota al Premià (4t classificat) en un bon partit de Carlos Sánchez.

2aBOscar Llimós, Carlos Pérez i Carlos Sánchez

Veterans 2a Territorial

El Cercle / Termotur Calella 1-5 J.Sánchez (2), J.Font (2), J.Puig (1)

Contundent victòria al camp del cuer i els calellencs que permet als calellencs arribar a l’última jornada amb opcions de jugar la fase d’ascens.


Veterans 3a Territorial

Sant Feliu Codines / Agrupació Veterans Calella 4-3 X.Carbó (2), Q.Mallorquí (1), J.Riudavets

Tot i el bon partit de Xavi Carbó, el segon equip de veterans no va poder evitar la derrota contra el Sant Feliu.