Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Balaguer 3-4 S.Xuan Zhang (2), G.Feher (1), A.Fernández


top2
Sofia Xuan Zhang va aconseguir dos punts

El Suris Calella va tenir contra les cordes al potent Balaguer però va acabar cedint per 3 a 4.

Les calellenques es van avançar per 2 a 0 gràcies a les victòries de Feher sobre Biscarri i de Zhang sobre Lan. Wang Tin Tin va escurçar distàncies al derrotar a l’Alba Fernández i en el doble va resultar decisiva. Un doble que va decidir-se per 11 a 9 al 5è set i que hagués estat la sentència si les calellenques l’haguéssin guanyat.

L’enfrontament estrella entre Feher i Tin Tin va caure aquest cop del costat de la jugadora asiàtica per 2 a 3.



Divisió d’Honor Estatal Masculina

Termotur Calella / Cambados 3-4 A. Puig, A.Arcos (1), A.Mallorquí (2)

Els calellencs van tenir a tocar la primera victòria de la temporada contra el potent equip gallec de Cambados.

Adrià Mallorquí va ser el protagonista del partit amb dos punts de mèrit sobre Guillermo Sánchez i Julio Reyes.

Amb 3 a 1 a favor, Aitor Puig va tenir l’opció de donar la victòria al Termotur però va acabar cedint per 11 a 9 al 5è set contra Fernando Padín. En el doble, els calellencs també van forçar el 5è set però els gallecs van estar més encertats en els moments claus.


Primera Estatal Masculina

Termotur Calella / Lautaro 4-3 A.Martínez (1’5), M.Riudavets, P.Gràcia (2’5)

Victòria molt patida contra l’equip basc Lautaro, on els calellencs van haver de remuntar un 0 a 2 en contra en el partit decisiu del doble.

Pere Gràcia va aconseguir dos punts, que sumats a l’aconseguit per l’Abel Martínez, van permetre arribar al punt del desempat.

Amb aquesta victòria, el conjunt calellencs suma dues en 4 encontres.



Tercera Estatal Masculina

Bàscara / EDICPA Calella 4-3 J.Basart (2), J.Sánchez (1), A.Plaza

Nova derrota per 4 a 3 i nou partidàs de Jaume Basart, que demostra estar en un estat de forma excel·lent.

En el doble, els gironins no van donar opció a l’EDICPA Calella i van assegurar així la victòria.


Preferent Territorial

Cardedeu / Suris Calella 4-3 Y.Demin (2), N.Kassimi (1), F.Cerrillo

Ajustada derrota del Suris de Preferent on Kassimi va tenir punt de partit quan l’equip guanyava per 3 a 1. En el doble, els calellencs guanyaven per 2 a 0 però no van saber mantenir l’aventatge.


Primera Territorial

Falcons / Cruxent Edelma Calella 5-1 A.Matas (1), M.Navarro, N.Matas

Bon partit del conjunt calellencs tot i la derrota per 5 a 1 a la pista d’un Falcons superior.


Segona A Territorial

Castelldefels / Cruxent Edelma Calella 5-1 F.Riera (1), M.Vidal, D.Mendieta

El conjunt calellenc perd clarament a Castelldefels en un partit on només Ferran Riera va ser capaç de puntuar.


Segona B Territorial

Agrupació Congrés / Escola TT Calella 4-2 I.Dominguez (1), O.Llimós (1), C.Pérez

Derrota per 4 a 2 a la pista del Congrés, un equip molt més experimentat que el calellenc.


Veterans Segona Territorial

Sant Andreu / Termotur Calella 4-3  Y.Demin (1), J.Sánchez (1), J.Font (1)

Ajustada derrota del primer equip de veterans a la pista del Sant Andreu.


Veterans Tercera Territorial

El Ciervo / Agrupació Veterans Calella 5-1 X.Carbó, R.Martínez, J.Fernández (1)

Derrota a la pista del Ciervo amb un únic punt aconseguir per en Javi Fernández


Circuit Promeses

El dissabte es va celebrar la primera prova del circuit promeses amb una participació total de més de 350 jugadors i jugadores.

Per part del CTT Calella van jugar: Pau Rosquellas, Ian Domínguez, Dani Roncel, David Cortés, Alex Wisse, Lluc Sánchez, Aman Kumar i Tomás Leone. Oscar Llimós i Alex Martínez van ser baixa.

El resultat més destacat va ser el del benjamí Lluc Sánchez, 3r de la seva categoria.