Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Girbau Vic 2-4 G.Feher (1’5), S.X.Zhang (0’5), A.Fernández

Tercera derrota consecutiva de l’equip del Suris Calella a la lliga Iberdrola de Superdivisió

El Vic, que s’ha reforçat al mercat d’hivern, va avançar-se en el marcador amb la victòria de Wang Zhipei sobre Gabriela Feher. A continuació, el nou fitxatge del Girbau, Po-Hsuan Lin es desfeia de Sofia Xuan Zhang per 3 a 0 i Ana García posava el 3 a 0 en el global remuntant contra Alba Fernández.

Feher i Zhang van guanyar al doble i després Feher va posar el 2 a 3 momentani derrotant a Lin, però Zhipei imposava la lògica derrotant a Fernández i donava la victòria a l’equip d’Osona.

El Suris continua 6è, amb 8 victòries i 8 derrotes.


Primera Estatal Masculina

Esparreguera / Termotur Calella 2-4 A.Mallorquí (1), A.Arcos (2), M.Miró (1)

El Termotur afrontava una final a Esparreguera, on una derrota l’hagués apartat quasi de forma definitiva de qualsevol possibilitat d’ascens.

L’equip local va presentar una alineació inèdita, sense 3 dels 4 jugadors habituals, tot i això van posar les coses molt difícils als calellencs, que s’havien avançat per 0 a 2 i van veure com l’Esparreguera empatava, i en el 5è partit, Blancafort manava per 8 a 2 contra Albert Arcos en el darrer set, però el calellenc va remuntar i Marc Miró va tancar el partit.


Tercera Estatal

Termotur Calella / Albera 6-0 A.Kumar (2), A.Puig (2), Repe (2)

L’equip de 3a segueix amb la seva bona línia de resultats, suma la 5a victòria consecutiva en un gran partit d’Aman Kumar i seguirà 3r en la classificació general.


Primera Territorial

Ateneu 1882 / Suris Calella 5-1 J.Font, O.Saña (1), Montxi

Contundent derrota la pista de l’Ateneu en un partit on només va poder puntuar Orlando Saña.


Segona A Territorial

Ateneu 1882 / Termotur Calella 2-4 T.Leone (2), M.Villaret, A.Martínez (2)

Tot i ser cuers, el Termotur Calella segueix lluitant i aconsegueix una gran victòria a Sant Joan Despí i es posen a 4 punts de la salvació.


Veterans 2a A

Termotur Calella / Cardedeu 6-0 O.Saña (2), Repe (2), J.Font (1), J.Puig (1)

Gran victòria del primer equip de veterans en la primera jornada de la 2a fase.


Veterans 3a

Ateneu / Ag Veterans Calella 3-4 A.Lieury (1’5), J.Roca (1’5), J.A.Febrer (1)

Victòria en el dobles a la pista de l’Ateneu.


Circuit Promeses

Pau Arderiu, campió del nivell G, millor calellenc en aquesta nova fase del Circuit Promeses. Alex Martínez també ha tingut una actuació destacada arribant a la final de l’F.

Aman Kumar (nivell A) i Mateo Leone (nivell P), arriben a semifinals.

1/4f: Xavi Abio (D)

1/8f: Tomás Leone (B), Mariona Garrido (H), Joel Cervantes (I), Johann Wieland (Z)

Grups: Pol i Mateu Villaret (E), Axel Codina (I), Aniol Roca (K), Toni Ruscalleda i Maria Martínez (P), Adrià Villaret (Z)

Pau Arderiu