Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Linares 4-1 G.Feher (1’5), S.Xuan Zhang (2’5), A.Fernández

El Suris Calella es va imposar al Linares per 4 a 1, en un partit on Gabriela Feher i Sofia Xuan Zhang es van mostrar molt superiors a les andaluses.

L’equip de Linares, situat a mitja taula, té una plantilla molt àmplia i era una incògnita saber quin equip presentarien. El partit va començar amb la victòria de Sofia Xuan Zhang sobre Xu Shibo per 3 a 0. A continuació, Alba Fernández, que encara segueix arrossegant la lesió al canell, va caure amb la veterana Gloria Panadero per 3 a 0, però Feher posaria el 2 a 1 al derrotar a Ciurcui.

Amb el 2 a 1, les del Suris no van fallar en el doble i Zhang tancaria el partit davant Panadero.

Aquest partit era l’últim de la primera volta, on el Suris ha acabat en 5a posició, empatat amb el Priego (4t), amb 7 victòries i 4 derrotes

 


Primera Estatal Masculina

Badalona / Termotur Calella 4-2 A.Mallorquí, A.Martínez, A.Arcos (2)

 

El darrer partit de la primera volta donava l’oportunitat al Termotur Calella d’acabar en primera posició, pero el Badalona ho va impedir a l’imposar-se als calellencs per 4 a 2.

L’únic jugador que va ser capaç de puntuar va ser Albert Arcos, que va jugar a un molt bon nivell, però Adrià Mallorquí i Abel Martínez no van jugar al seu nivell habitual i van ser superats pels jugadors del Badalona, que mostren les seves aspiracions a l’ascens.

Segona Estatal 

El Centre / Termotur Calella 1-5 A.Puig (2), M.Riudavets (1), J.Pedemonte (2)

El Termotur va realitzar un partit molt seriós a la pista d’El Centre, en el retorn a l’equip de Marc Riudavets, que va fer el punt clau al derrotar a Expósito en el segon punt del partit.

Els calellencs continuen en posicions de fase d’ascens a una victòria del lider.


Preferent Territorial

Termotur Calella / Sant Quirze 5-1 N.Kassimi (1), J.Basart (2), O.Llimós (2)

Tot i les baixes de l’equip de preferent, gran victòria per 5 a 1 davant el Sant Quirze del Vallès, on els juvenils Jaume Basart i Oscar Llimós van aconseguir dos punts cadascú.


Primera Territorial

Cruxent Edelma Calella / Mataró 3-4 J.Puig (1), I.Domínguez, Y.Demin (2)

Ajustada derrota contra el líder de la categoria, en un partit que es va decidir en el doble.


Segona A Territorial

Cruxent Edelma Calella / Els Amics 3-4 N.Matas (1), R.Beneït, F.Riera (2)

Igual que l’equip de Primera, derrota per 3 a 4 contra el líder de la categoria, tot i el bon partit de Ferran Riera, que va aconseguir 2 punts.


Segona B Territorial

Bellvitge / Escola TT Calella 4-3 C.Pérez (2), C.Sánchez (1), Ll.Sánchez 

Els calellencs es van arribar a avançar per 2 a 0 en el partit del doble, però van acabar perdent per 12 a 10 en el cinquè set.


3a Territorial

Cruxent Edelma Calella / Prat 2-4 A.Kumar (1), P.Plaza, X.Martí (1)

L’equip de 3a perd per 2 a 4 contra el Prat.


Veterans 2a Territorial

Prat / Cruxent Edelma Calella 4-2 J.Puig, Y.Demin (1), J.Sánchez (1)

Derrota del primer equip de veterans a la pista del Prat.


Veterans 3a Territorial

Dels Horts / Ag Veterans Calella 6-0 X.Carbó, R.Martínez, J.Riudavets

L’equip de Sant Vicenç dels Horts no va donar opció als calellencs i es van imposar per 6 a 0.


Circuit Promeses

Calella va acollir una nova fase del Circuit Promeses on van participar 10 jugadors calellencs.