Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Falcons Sabadell 4-0 G.Feher (1’5), A.Fernández (1’5), S.Xuan Zhang (1)

Contundent victòria del Suris Calella davant d’un Falcons que haurà de lluitar fins a l’última jornada per aconseguir la permanència.

El Suris va fer jugar a l’equip de gala i no va donar opcions de l’equip de Sabadell.

Divisió d’Honor Estatal Masculina

Termotur Calella / Oroso 1-5 A.Puig (1), A.Arcos, A.Mallorquí

El Termotur Calella no va poder fer front al segon classificat, l’Oroso gallec, i veu com es complica de nou la permanència degut als resultats produits a la jornada.

L’equip calellenc no va tenir el seu millor dia i l’Oroso va imposar la lògica emportant-se una victòria per la via ràpida. Només Aitor Puig va ser capaç de puntuar.


Primera Estatal Masculina 

Termotur Calella / CN Mataró 4-3 J.Pedemonte (1’5), A.Martínez (1’5), M.Riudavets (1)

Treballadíssima victòria del segon equip calellenc, en un partit que es va decidir per 12 a 10 de l’últim set del dobles.

Els calellencs van ser capaços de guanyar al Mataró, un dels millors equips de la categoria gràcies sobretot a que els tres jugadors van poder puntuar.


Tercera Estatal 

EDICPA Calella / Premià 4-2 N.Kassimi (1), A.Plaza (1), J.Basart (2)

L’equip de tercera aconsegueix remuntar un partit on el Premià s’havia avançat per 0 a 2 amb parcials molt ajustats.

aplazaAlbert Plaza


Preferent Territorial

Badalona / Suris Calella 0-6 J.Puig (2), Y.Demin (2), E.Manger (2)

Nova victòria per 0 a 6 del Suris a la pista del Badalona.


Primera Territorial

Cruxent Edelma Calella / L’Hospitalet 1-5 A.Matas (1), N.Matas, R.Beneït

L’equip calellenc va plantar cara i el resultat final no reflexa el que es va veure a la taula.


Segona A Territorial

Cruxent Edelma Calella / Montbui 4-2 P.Van Riet (2), D.Mendieta (2), M.Vidal

Nova victòria de l’equip de Segona A que era clau per a decidir el descens directe. Ara els calellencs hauran de jugar la segona fase.

PolVanRiet
Pol Van Riet

Segona B Territorial

Escola TT Calella / Amics de Terrassa 3-4 O.Llimós (1), I.Domínguez (1), Ll.Sánchez (1)

Nova derrota i els calellencs es compliquen l’ascens directe.


Veterans 2a Territorial

Termotur Calella / Congrés 5-1 J.Puig (2), J.Font (1), Y.Demin (2)

Els veterans de 2a segueixen amb peu ferm el seu camí a la permanència


Veterans 3a Territorial

Agrupació Veterans Calella / Congrés 5-1 J.Fernández (2), Q.Mallorquí (2), R.Martínez (1)

El segon equip de veterans segueix mostrant un alt nivell i segueix sumant victòries amb grans actuacions de tot l’equip.


Circuit Promeses

Es va disputar la darrera fase del Circuit Promeses on diversos jugadors calellencs van arribar a les semifinals dels seus nivells.
promesesultim