Superdivisió Estatal Femenina

Leka Enea Irun / Suris Calella 4-2 J.Hernández (1), A.Fernández (1), N.Escartín

Amb les baixes de Gabriela Feher i Sofia Xuan Zhang, el Suris Calella no es va poder imposar a la pista de l’Irun, tot i que va començar donant un ensurt a l’equip basc amb la victòria de Jèssica Hernández sobre Li Bin. Just després Alba Fernández derrotava a Olatz Zuazua i posava el 0 a 2, però a partir de llavors, les basques, gràcies sobretot a Ioanna Ghemes es van acabar imposant per 4 a 2.

El Suris Calella ara és 6è amb un balanç de 6 victòries i 7 derrotes.

Divisió d’Honor Estatal Masculina

Termotur Calella / Helios Saragossa 4-2 A.Puig (1), A.Arcos (1), A.Mallorquí (2)

El Termotur Calella s’imposa a l’Helios de Saragossa en un dels partits més importants d’aquesta temporada, on una derrota hagués posat les coses molt complicades als calellencs.

L’equip aragonès es va avançar per 0 a 2 amb les victòries d’Enrique Ruiz sobre Aitor Puig i la de Marcelo Toledo sobre Albert Arcos.
A continuació Adrià Mallorquí posava l’1 a 2 derrotant a Alfonso Beamonte. Aitor Puig empatava l’encontre al derrotar al millor jugadors visitant, el xilè Marcelo Toledo per 3 a 1.
Mallorquí i Arcos no van fallar i van donar una nova victòria als calellencs que els deixa a 4 punts per sobre de la zona de descens.

Tercera Estatal 

Ripoll / EDICPA Calella 4-2 N.Kassimi (2), A.Plaza, J.Basart

L’equip de Tercera no aconsegueix aconseguir una bona dinàmica, i torna a perdre, aquest cop a la pista del Ripoll, on Noureddine Kassimi va aconseguir dos punts.


Preferent Territorial

Agrupació Congrés / Suris Calella 0-6 J.Puig (2), Y.Demin (2), E.Manger (2)

El Suris Calella torna a mostrar la seva superioritat després d’unes jornades amb resultats ajustats i guanya per 0 a 6 a la pista del congrés.


Primera Territorial

Cardedeu / Cruxent Edelma Calella 4-2 A.Matas (2), F.Riera, R.Beneït

L’equip calellenc torna a perdre un partit on ha merescut més, però la sort no acompanya i s’acaba perdent per 4 a 2.


Segona A Territorial

Cardedeu / Cruxent Edelma Calella 0-6 P.Van Riet (2), D.Mendieta (2), M.Vidal (2)

Important victòria contra el cuer que allunya als calellencs del descens directe.


Segona B Territorial

Parets / Escola TT Calella 4-3 O.Llimós (2), I.Domínguez (1), C.Pérez

L’equip perd amb un equip de la part baixa de la taula i es complica les seves opcions d’ascens.


Veterans 2a Territorial

L’Avenç / Termotur Calella 3-4 J.Sánchez (1’5), J.Font (2’5), F.Cerrillo

Nova victòria del segon equip de veterans a la pista de l’Avenç.


Veterans 3a Territorial

Falcons / Agrupació Veterans Calella 4-2 X.Carbó (1), J.Fernández (1), R.Martínez

Derrota molt ajustada a la pista del Falcons.


Circuit Promeses

Oscar Llimós campió del nivell D amb triplet calellenc al podi (Ian Domínguez 2n i Lluc Sánchez 3r).

promesestripOscar Llimós, Lluc Sánchez i Ian Domínguez

Daniel Roncel i Aitor Sánchez també van arribar a les semifinals dels seus nivells.

La resta de participants calellencs van ser: Alex Wisse, Aman Kumar, Pau Rosquellas, Miquel Ángel Amaya, Joel Cervantes, Mateu Villaret, Alex Martínez i Meritxell Montull.

promesespetits2
Els participants del dissabte a la tarda