Divisió d’Honor Estatal Femenina

Girbau Vic / Suris Calella 3-4 A.Fernández (2’5), C.Pérez (1’5), A.Sánchez

El Suris Calella aconsegueix la primera victòria a la Divisió d’Honor, després d’un partit molt igualat a la pista del Girbau Vic.

La jugadora russa del Vic, Kudinova, va avançar a les locals derrotant a Clàudia Pérez. Alba Fernández va patir per posar l’1 a 1, ja que va haver de remuntar un 1 a 2 en contra a la Noa Muñoz. Irina Gimeno donava el segon punt al Girbau al desfer-se amb comoditat d’Aiko Sánchez.

A continuació, els punts de la Clàudia i de l’Alba, van fer que el partit arribés al desempat, on les palistes del Suris es van mostrar més encertades i van imposar-se per 3 a 1, donant la primera victòria després de la derrota en la primera jornada a la pista del Tramuntana Figueres.

Aquest proper dissabte, el Suris jugarà a les 11 contra el Cinania gallec.

El Suris Calella i el Girbau Vic

Tercera Estatal

Tramuntana Figueres / Termotur Calella 3-4 A.Puig (1’5), A.Kumar (1’5), M.Garrido (1)

El Termotur Calella va haver de patir per imposar-se a la pista del Tramuntana Figueres, que es va avançar 2 a 0 i va tenir a tocar el 3 a 0 que hagués sentenciat el partit.

El punt de Martí Garrido va posar el 2 a 1 en el marcador i el Termotur va remuntar en un gran partit d’Aman Kumar.

Els dos equips a la pista del Tramuntana

Preferent Territorial

El Ciervo / Suris Calella 4-2 D.Roca (2), M.Carmona, Montxi

Derrota contra un complicadíssim rival, tot i els dos punts de David Roca.

El Termotur Calella va caure a la pista d’El Ciervo

Segona A Territorial

Ateneu – Tarinas Calella 2-4 X.Abio (2), J.Puig (1), T.Leone (1)

Gran partit del Tarinas Calella, en un encontre on tots els partits van decidir-se al 5è set.

Tomás Leone, Jaume Puig i Xavi Abio

Tercera A Territorial

Ateneu / Cruxent Edelma Calella 2-4 A.Martínez (2), P.Arderiu (1), M.Villaret (1)

Gran partit del Cruxent Edelma, que s’imposa gràcies als dos punts de l’Àlex Martínez i a que en Mateu i en Pau també van aconseguir punts clau.

Mateu Villaret, Pau Arderiu i Alex Martínez

Tercera B Territorial

Badalona / Suris Calella 3-4 M.Leone (2’5), Ll.Díez (1’5), V.Garcia

Emocionant victòria a la pista del Badalona, on en Mateo Leona (Benjamí de 1r) i Lluna Díez (alevina de 1r), van aconseguir els 4 punts i donant la victòria a l’equip en el 5è set del doble.

Els dos equips abans del partit

Segona A Veterans

El Ciervo / Termotur Calella 4-3 M.Carmona, J.Font (1), D.Roca (2)

Derrota en el doble a la pista d’El Ciervo, en un partit on David Roca va fer dos punts.

Derrota del primer equip de veterans a Sabadell

Tercera A Veterans

Ag Veterans Calella / CN Sabadell 5-1 J.Puig (2), A.Lieury (2), J.Roca (1)

Còmode victòria del segon equip de veterans contra el CN Sabadell.

Victòria de l’equip format per Alfred Lieury, Juli Roca i Jaume Puig