Superdivisió Estatal Femenina

Girbau Vic / Suris Calella 3-4 S.Xuan Zhang (2’5), G.Feher (1’5), A.Fernández

Gran partit del Suris Calella que es va imposar al Girbau Vic, actual campió de lliga, per 3 a 4.

Wang Zhipei va avançar a les locals desfent-se d’Alba Fernández per un còmode 3 a 0. Gabriela Feher i Sofia Xuan Zhang no van donar opcions a Clàudia Caymel i a Ana Garcia respectivament, donant la volta al marcador.

En el doble, les calellenques es van imposar per 1 a 3, donant molta avantantge al Suris.

Tot i això, el Vic va aconseguir empatar el marcador general amb les victòries de Zhipei sobre Feher i de García sobre Fernández, ambdues per 3 a 1.

En el 3 a 3, Sofia Xuan Zhang va guanyar a Clàudia Caymel per 3 a 0, donant la 4a victòria al Suris Calella en 5 jornades.


Primera Estatal Masculina

Atlético San Sebastián / Termotur Calella 4-3 A.Arcos (2), P.Gràcia (1), M.Miró
Oberena Pamplona / Termotur Calella 2-4 A.Arcos (2), P.Gràcia (1), M.Miró (1)
Irun Leka Enea / Termotur Calella 3-4 A.Arcos (2’5), P.Gràcia, M.Miró (1’5)

Intens cap de setmana pel Termotur Calella, que va haver disputar 3 partits, on Albert Arcos ha acabat invicte i l’equip ha tornat amb dues victòries i una derrota.

El dissabte al matí, Arcos i Gràcia van salvar pilotes de partits en els seus partits individuals i es va arribar a forçar el doble contra el líder invicte de la categoria, l’Atlético San Sebastian, però la parella formada per Arcos i Marc Miró va cedir per 3 a 1.

Per la tarda, els calellencs es van desfer de l’Oberena, en un partit on els tres palistes del Termotur van puntuar. Finalment, el diumenge a Irun, Arcos va tornar a marcar diferències i Marc Miró va aconseguir un punt clau per forçar el dobles i junts van aconseguir la victòria en el doble.


Tercera Estatal Masculina

Albera / Termotur Calella 2-4 A.Puig (2), A.Kumar (1), Ll.Sánchez (1)

L’equip de 3a va haver de remuntar un 2 a 1 en contra a La Jonquera per acabar imposant-se a L’Albera, cuer de la categoria per 2 a 4, en un partit on els 3 jugadors calellencs van puntuar.


Primera Territorial

Suris Calella / Ateneu 2-4 J.Puig (1), O.Saña (1), R.Beneït

Primera derrota de l’equip de 1a territorial. L’equip calellenc va perdre per 2 a 4 contra l’Ateneu 1882.


Segona A Territorial

Termotur Calella / Ateneu 1882 2-4 T.Leone (1), O.Llimós, I.Domínguez (1)

Nova derrota per un equip que segueix sense conèixer la victòria, tot i els reforços d’Oscar Llimós i Ian Domínguez.


Tercera Territorial

Escola TT Calella / Sant Andreu 4-2 A.Martínez (2), M.Villaret (2), P.Plaza

Continua la bona ratxa de l’equip de 3a, que amb dos punts d’Alex Martínez i de Mateu Villaret es va imposar al Sant Andreu.


Veterans 2a Territorial

El Ciervo / Termotur Calella 3-4 J.Sánchez (1), O.Saña (1’5), J.Font (1’5)

Victòria en el doble a la pista del sempre complicat Ciervo.


Veterans Tercera Territorial

Dels Horts / Ag Veterans Calella 3-4 Q.Mallorquí (2’5), P.Plaza, J.Roca (1’5)

Gran partit de Quim Mallorquí amb 2 punts i mig a la pista del Dels Horts, on es van imposar en el doble fent parella amb Juli Roca.