Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Valladolid 4-0 G.Feher (1), S.Xuan Zhang (1’5), A.Fernández (1’5)

El Suris Calella no va patir contra el cuer de la Superdivisió Femenina i aconsegueix una nova victòria que situa a l’equip en la 4a posició de la classificació amb 22 punts.

El proper cap de setmana el Suris jugarà contra el Balaguer el dissabte i contra Arteal el diumenge, els dos partits a casa.


Primera Estatal Masculina

CN Mataró / Termotur Calella 1-5 A.Mallorquí (1), A.Martínez (2), A.Arcos (2)

El Termotur Calella necessitava derrotar al CN Mataró per assegurar la 2a plaça del grup, i ho va aconseguir per un clar 1 a 5. Els de Mataró havien derrotat al Termotur en la primera volta, però els calellencs van jugar a un gran nivell i van posar el 0 a 3 en el marcador en els 3 primers partits.


Segona Estatal Masculina

Termotur Calella / Tona 5-1 A.Puig (1), J.Pedemonte (2), M.Riudavets (2)

El Termotur Calella es va desfer del Tona, cuer de la classificació, en un partit on els visitants es van avançar per 1 a 5, però el bon partit de Marc Riudavets i Joaquim Pedemonte va ser clau per aconseguir la victòria.


Preferent Territorial (Play Off Repesca)

Sant Quintí / Termotur Calella 4-2 J.Basart (1), O.Llimós (1), J.Sánchez

L’equip de Preferent, que lluita per la permanència, perd el primer partit del Play Off a la pista del Sant Quintí


Primera Territorial (Play Off de Promoció)

Cruxent Edelma Calella / Sant Quirze 6-0 J.Puig (2), I.Domínguez (1), Y.Demin (2)

El Cruxent Edelma Calella aconsegueix la victòria en el primer partit per aconseguir l’ascens de categoria.


Segona A Territorial (Play Off de Promoció)

Cruxent Edelma Calella / La Torre Claramunt 5-1 N.Matas (1), R.Beneït (2), F.Riera (2)

Els calellencs van començar perdent, però van reaccionar ràpidament per emportar-se el triomf en el primer partit del Play Off.


Segona B Territorial (Play Off Repesca)

El Centre / Escola TT Calella 5-1 C.Sánchez (1), C.Pérez, D.Cortés 

Clara derrota en la pista del Centre i els joves calellencs hauran de patir per a mantenir la categoria.


3a Territorial

Cruxent Edelma Calella / Badalona 4-3 A.Kumar (2’5), T.Leone (1’5), X.Martí

Els jugadors alevins Aman Kumar i Tomás Leone van donar la victòria a l’equip de 3a Territorial.


Veterans 2a Territorial (Fase d’ascens)

Suris Calella / Lluisos d’Horta 2-4 J.Sánchez (1), J.Puig, J.Font (1)

Derrota a casa contra el Lluïsos d’Horta.


Veterans 3a Territorial (Fase de descens)

Badalona / Ag Veterans Calella 2-4 R.Martínez (1), J.Fernández (2), Q. Mallorquí (1)

Victòria de l’equip de 3a de veterans, en un gran partit dels calellencs.


Circuit Promeses

Mickey Muñoz va arribar a la final del seu nivell, Alex Martínez a semifinals i Aman Kumar a 1/4. Joel Cervantes, Mateu Villaret, Aiko Sánchez i Ian Domínguez també van participar en aquesta fase.