Superdivisió Estatal Femenina

 

Mataró / Suris Calella 4-3 G.Feher (1’5), N.Escartin (0’5), S.Xuan Zhang (1)

 

Gran partit el que van protagonitzar el CN Mataró i el Suris Calella el passat dissabte.

Les calellenques van tenir contra les cordes a l’equip del Mataró, aconseguint avançar-se per 0 a 2 amb les victòries de Gabriela Feher contra Galia Dvorak i de Sofia Xuan Zhang sobre Paula Bueno.

L’exjugadora del Suris, Svetlana Mayorova, posava l’1 a 2 derrotant a Nora Escartin per 3 a 0, però quan semblava que el Mataró ho tenia tot a favor per empatar el partit, el Suris es va fer amb el doble i va aconseguir situar en el marcador l’1 a 3.

En el següent partit, Zhang va estar a punt de sorprendre a Galia Dvorak, però la jugadora del Quadis va saber imposar la seva major experiència en els moments claus, deixant viu el partit.

A continuació, Mayorova es va imposar a Feher per 3 a 0 i enviava el partit al desempat, on Paula Bueno es va mostrar superior a Nora Escartin donant la victòria al Mataró.

 

 

 
Primera Estatal Masculina
 

Termotur Calella / Sant Jordi Eivissa 2-4 A.Martínez (2), P.Tió, M.Riudavets

El Termotur Calella va tenir les seves opcions d’aconseguir victòria contra el Sant Jordi balear, quan Marc Riudavets va tenir dues boles de partit quan l’encontre anava 1 a 1, en un punt clau que podia haver canviat el signe del partit.

L’equip balear, teòricament superior va acabar imposant-se per 2 a 4 tot i els dos punts d’Abel Martínez.

 
 

Segona Estatal Masculina

Figueres / Termotur Calella 4-2 P.Gràcia (2), M.Carmona, J.Narcís

Derrota a la pista del Figueres tot i el bon partit dels tres jugadors calellencs que es van trobar amb un equip molt compacte i segur a casa. Jordi Narcís va debutar a 2a estatal i tot i no poder puntuar, va deixar molt bones sensacions.


Tercera Estatal Masculina

EDICPA Calella / Ripoll 4-2 J.Font (2), J.Basart (1), D.Fernández (1)

Victòria de l’equip de Tercera contra el Ripoll, un equip que encara continuava invicte, gràcies a la feina dels tres palistes calellencs, que van aconseguir puntuar, destacant els dos punts de Jordi Font.


Primera Territorial

El Centre / Cruxent Edelma Calella 3-4 J.Puig (1’5), Y.Demin (1’5), A.Plaza (1)

Victòria ajustada del Cruxent Edelma, que va haver d’arribar al doble després del punt aconseguir per cada un dels jugadors de l’equip. El doble, format per Puig i Demin, va donar la tercera victòria de la temporada.


Segona Territorial

Escola Palés / Cruxent Edelma Calella 4-2 F.Riera (1), M.Vidal (1), D.Mendieta

El Cruxent de 2a Territorial va avançar-se per 0 a 2 però no va saber aprofitar l’avantatge i va acabar perdent per 4 a 2.


Tercera Territorial 

Parets / Escola TT Calella 4-2 F.Cerrillo (2), C.Pérez (1), C.Sánchez (1)

Primera victòria de l’equip de Tercera gràcies sobretot als dos punts de Felip Cerrillo.


Veterans Primera 

Horta / Termotur Calella 4-3 J.Font (1), M.Carmona (2), J.Sánchez

L’equip de veterans perd un partit on va tenir diverses boles de partit entre el darrer punt individual i el del dobles, on es va perdre per 16-14 al 5è set. 


Veterans Tercera 

Vilafranca / Ag Veterans Calella 5-1 J.Fernández, X.Carbó (1), J.Riudavets
Ag Veterans Calella / Badalona 4-2 J.Fernández, X.Carbó (1), R.Martínez (1)

Dues derrotes per a l’equip de veterans de tercera que tot i això, van jugar a un gran nivell.


Circuit Promeses 

Un total de 13 palistes calellencs participaven a la primera fase del Circuit Promeses on es van aconseguir els següents resultats, d’on destaquen els primer llocs de Carlos Pérez i Oscar Llimós. :

Nivell D: David Falomir grups
Nivell E: Carlos Pérez Campió, Ian Dominguez 1/8
Nivell F: Clàudia Pérez 1/4
Nivell G: Oscar Llimós Campió
Nivell H: Lluc Sánchez 1/4
Nivell I: Daniel Roncel 1/4
Nivell J: Pau Rosquellas i David Cortés 1/8, David Lupiáñez i Alex Wisse grups
Nivell K: Tomás Leone i Marc Rosquellas 1/8 Aman Kumar baixa per lesió

 


Concentració Tecnificació Promeses 

El dissabte dia 18 es va celebrar al CAR una nova concentració del grup de Tecnificació Promeses amb la participació de Jèssica Hernández com a responsable del grup femení, Gabriela Feher com a sparring i Jaume Basart i Albert Plaza com a jugadors del grup C.