Superdivisió Estatal Femenina

Suris Calella / Balaguer Villart Logistic 1-4 G.Feher (1), A.Fernández, C.Pérez

El Suris Calella va caure contra el Balaguer per un clar 1 a 4, en un partit on el doble va resultar clau, i l’equip lleidatà va ser superior.

Clàudia Pérez va donar inici a l’encontre amb una derrota per 1 a 3 contra Natalya Prosvyrnina. Alba Fernández s’avançava el primer set contra Svetlana Mayorova però l’exjugadora del Suris va imposar la lògica, sumant el segon punt del Balaguer.

Gabriela Feher va sumar l’únic punt calellenc contra Alba Prades, però no va ser suficient, ja que el Balaguer es va emportar el doble i el duel entre Prosvyrnina i Fernández.

Les calellenques ara són 5es i la setmana que ve viatjaran a Priego.


Primera Estatal Masculina

Termotur Calella / La Selva 5-1 A.Mallorquí (2), A.Arcos (1), M.Miró (2)

Tot i sumar el primer punt, l’equip tarragoní de La Selva va acabar cedint contra el Termotur Calella, que ja està a dos punts de les places que donen accés a la fase d’ascens.

Imatge d’un partit d’en Marc Miró

Tercera Estatal

Termotur Calella / Parets 4-3 A.Kumar (1’5), A.Martínez (2’5), T.Leone

Nova victòria del Termotur Calella, que segueix en la bona línia de resultats i en el que aquesta temporada fa debutar a Tomás Leone, que tot i no fer cap punt, va fer un bon partit.

Aman Kumar, Tomás Leone i Abel Martínez

Primera Territorial

Collbató / Suris Calella 3-4 J.Puig (1’5), O.Saña (2’5), E.Cabanas (1)

Ajustada victòria de l’equip de primera a Collbató en un altre gran partit d’Orlando Saña, sumant 2 punts i el doble.


Segona A Territorial

CN Sabadell / Termotur Calella 6-0 A.Martínez, M.Villaret, M.Muñoz

Clara derrota del Termotur a la pista d’un CN Sabadell superior.


Tercera Territorial

Escola TT Calella / Premià 4-2 X.Abio (1), P.Villaret (1), A.Roca (2)

El jove equip calellenc no va poder superar al Congrés i va acabar perdent per 2 a 4.


Veterans 2a Territorial

Termotur Calella / Sant Quirze 6-0 J.Sánchez (2), O.Saña (2), J.Puig (2)

Victòria per 6 a 0 de l’equip de 2a, que acaba la primera fase regular en 4a posició i lluitarà per l’ascens en la 2a fase.


Veterans Tercera Territorial

Ag Veterans Calella / Caldes 5-1 J.Fernández (2), R.Martínez (2), P.Plaza (1)

El segon equip de veterans també acaba entre els 4 primers la primera fase i passarà a jugar per l’ascens després de la clara victòria contra el Caldes.


Circuit Promeses

Pau Arderiu va arribar a la final del seu nivell (H) del Circuit Promeses, mentre que Axel Codina i Toni Ruscalleda van arribar fins a semifinals del J i Y, respectivament.

Mateu Villaret, Aniol Roca, Maria Martínez van caure als 1/4 de final dels seus nivells.

Alex Martínez, Xavi Abio, Mariona Garrido, Aiko Sánchez i Adrià Villaret van passar de grup, mentre que Aman Kumar, Tomás Leone, Pol Villaret i Mateo Leone no van classificar-se pel quadre. Joel Cervantes i Johann Wieland van ser baixa.